AKTUALITET, 28 Maj 2023, 20:46

Fitorja në zgjedhjet presidenciale, Begaj uron homologun Erdogan: Partneriteti dhe miqësia mes Shqipërisë dhe Turqisë do vazhdojnë

Fitorja në zgjedhjet presidenciale, Begaj uron homologun Erdogan:

Pas fitores në zgjedhjet presidenciale në Turqi, nuk kanë munguar as urimet nga Shqipëria për presidentin turk Erdogan.

Pas kryeministrit Rama, Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka shprehur urimin e tij po ashtu për Erdogan përmes një postimi në Twitter.

“Urime të përzemërta @RTerdogan në rizgjedhjen tuaj! Partneriteti dhe miqësia vëllazërore mes Shqipërisë dhe Turqisë do të vazhdojnë dhe do të rritet më tej”, shkroi Begaj.