AKTUALITET, 8 Gusht 2022, 12:37

Droga po shkëmbehej në det të hapur, ndërhyn Policia dhe Guardia di Financa në Vlorë. Tre në pranga, sekuestrohen 600 kg lëndë narkotike

Droga po shkëmbehej në det të hapur, ndërhyn Policia dhe

Policia e Vlorës dhe Guardia di Finanza ka finalizuar me sukses një operacion për kapjen e plot 600 kg lëndë narkotike.

Droga është sekuestruar gjatë këtij operacioni, teksa po shkëmbehej mes trafikantëve në det të hapur.

Gjatë operacionit u arrestuan tre persona dhe sekuestruan tre skafe, të cilët po transportonin drogën që po ngarkohej në një velierë.