AKTUALITET, 7 Gusht 2022, 22:39

Zjarri në Elbasan, Meta apel institucioneve: Ndërprisni pushimet, mbroni këtë pasuri natyrore!

Zjarri në Elbasan, Meta apel institucioneve: Ndërprisni pushimet,

Kryetari i Partisë Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas zjarrit që ka përfshirë kurororën e ullishteve në Elbasan.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta shkruan se shteti duhet të ngrihet në këmbë për të mbrojtur këtë pasuri natyrore.

Postimi i Metës:

Kurora e gjelbërt e Elbasanit, pasuri publike natyrore, vazhdon për orë të tëra të shkrumbohet nga zjarri, papërgjegjshmëria dhe indiferenca shtetërore.

Megjithë alarmet e ngritura asnjë ndërhyrje efektive dhe asnjë masë.

Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret!