SPORT, 26 Mars 2023, 21:44

Nuk ndalet Ronaldo në kualifikimet e Euro 2024, dy gola vetëm në pjesën e parë

Nuk ndalet Ronaldo në kualifikimet e Euro 2024, dy gola vetëm në

Portugalia është duke e shkatërruar Luksemburgun në kualifikimet për Euro 2024.

Pas vetëm nëntë minutash lojë, Cristiano Ronaldo i kaloi portugezët në epërsi, duke realizuar nga një asistim i Nuno Mendes.

Në minutën e 15-të, Joao Felix shënoi për 2-0, ndërsa Bernardo Silva ishte në rolin e asistuesit.

Tre minuta më vonë, Silva kaloi në golashënues, ndërsa Palhinha asistoi për të për 3-0.

Ronaldo nuk u ndal me kaq, dhe realizoi edhe golin e tij të dytë dhe të katërtin për Portugalinë, në minutën e 31-të.