SPORT, 25 Mars 2023, 19:53

VIDEO/ Eurogol në Serbi, Granit Xhaka fantastik me Zvicrën

VIDEO/ Eurogol në Serbi, Granit Xhaka fantastik me Zvicrën

Granit Xhaka fantastik. Lojtari shqiptar ka realizuar gol në ndeshjen mes Bjellorusisë dhe Zvicrës, e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

Granit Xhaka konfirmon kështu edhe një herë formën e mirë që po kalon pasi kujtojmë që ka shënuar edhe me Arsenalin së fundmi.

30 vjeçari numëron mbi 111 paraqitje me kombëtaren helvete. Kujtojmë që lojtari ka luajtur më parë edhe për moshat e Zvicrës.