AKTUALITET, 23 Nëntor 2022, 08:29

Vranësira dhe reshje shiu gjatë paradites, ja kur do të përmirësohet moti

Vranësira dhe reshje shiu gjatë paradites, ja kur do të

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi intensitet të lartë paradite, pasdite dhe në mbrëmje do të kemi përmiresim të motit.

Temperaturat minimale do të luhaten 4-10 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 8-11°C në veri, 15-18°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 12-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5 -6 ballë në det të hapur.