AKTUALITET, 23 Janar 2023, 08:30

Temperatura të ulëta, reshje dëbore dhe shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura të ulëta, reshje dëbore dhe shiu, parashikimi i motit

Java nis me reshje shiu. Moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu me intensitet mesatar, reshje bore në verilindje, gjatë ditës do të kemi kthjellime dhe vranësira mesatare në juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten -3 - 7 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 3 -4°C në veri  11-12°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi 10-20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6-7 ballë në det të hapur.