AKTUALITET, 5 Tetor 2022, 14:16

“Qeveria ngrin dhe shkrin ERE-n”/ Mblidhet Grupi Parlamentar i PD, Boçi: Rrugët e Shqipërisë janë kthyer në skena krimi!

“Qeveria ngrin dhe shkrin ERE-n”/ Mblidhet Grupi Parlamentar i PD,

Po zhvillohet mbledhja e Grupit Parlamentar të partisë Demokratike. Deputeti Luçiano Boçi gjatë fjalës së tij tha se sot është paraqitur i plotë projektligji për ndryshimet e ndarjes territoriale.

“Qytetet shqiptare janë përgjakur nga vrasje që janë shndërruar në një ritual të zakonshëm, rrugët e Shqipërisë janë kthyer si rrugët e Palermos të vite ’80 me skena krimesh mafioze.

Situata dëshmon se policia dhe shteti ka dështuar, Shteti nuk kontrollin dot as të dhënat e veta, jo të jetët e qytetarëve. Po ashtu krimi kibernetik ka një krah të fortë të brendshëm dhe kryeministri vijon lojën e tillë tallëse duke i tundur shqiptarëve çmimin e paarsyeshëm të energjisë, duke ngrirë dhe shkrirë ERE”, tha Boçi.