AKTUALITET, 28 Nëntor 2022, 19:48

Ndërron jetë shqiptarja në Francë, 13-vjeçarja bie nga kati i pestë

Ndërron jetë shqiptarja në Francë, 13-vjeçarja bie

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë.

Një 13-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga kati i pestë në një pallat në Ban-Saint-Martin Moselle, Francë.

Mediat franceze shkruajnë se ngjarja tragjike ka ndodhur ditën e shtunë, më 26 nëntor.

Rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja mbeten ende të paqarta.

Sakaq mësohet se viktima ishte fëmija i madh i familjes dhe se ka qenë një prej nxënësve më të dalluara të shkollës.