AKTUALITET, 16 Shtator 2023, 15:23

FOTO/ Vrau 39-vjeçarin shqiptarin pas sherrit për parkimin, i moshuari grek del nga gjykata i veshur me antiplumb

FOTO/ Vrau 39-vjeçarin shqiptarin pas sherrit për parkimin, i

68-vjeçari grek, i cili vrau shqiptarin Brigen Limka në Greqi, është paraqitur në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Pire. Dhimitris Kutrumanis shihet me pranga në duar, i veshur me antiplumb dhe nën masa të rrepta sigurie.

“Kemi pasur prej disa vitesh përplasje. Makinat i vendosin nga parkingu në trotuar. Ata po bllokonin rrugët. E kisha shprehur indinjatën time shumë herë. Nuk doja që të përfundonte kështu”, raportohet të ketë thënë ai për hetuesit.

Brigen Limka, babai i tre fëmijëve, u ekzekutua një konflikti për parkingun.

FOTO/ Vrau 39-vjeçarin shqiptarin pas sherrit për parkimin, i

FOTO/ Vrau 39-vjeçarin shqiptarin pas sherrit për parkimin, i