AKTUALITET, 12 Maj 2022, 22:59

Felaj: SPAK të merret me urdhëruesin e 21 janarit! Bushati: Atë të grupit të zjarrit e bëtë kryetar bashkie, e morët të vidhte vota për ju!

Felaj: SPAK të merret me urdhëruesin e 21 janarit! Bushati: Atë
Ermonela Felaj dhe Andi Bushati në TPZ

Edi Rama vijon sulmet ndaj SPAK dhe kërkon hetimin e Berishës për 21 janarin dhe për Gëdecin. 

Analisti Andi Bushati debatoi me Ermonela Felajn, duke e konsideruar këtë një hipokrizi, sepse socialistët një nga personat e grupit të zjarrit në 21 janar e kanë bërë kryetar bashkie. 

Pjesë nga debati: 

Andi Bushati: Çfarë ishte drejtësia e vjetër? Ishte kryeministër Berisha, thërriste prokuroria për vrasjen e kosovarit, ai e mbante Sefgjinin drejtor në detyrë. Pra i bëntë presion drejtësisë nëpërmjet pushtetit. Drejtësia e re do të hetonte 21 janarin. Ç’bën pushteti i ri me ata të 21 janarit? Atë të grupit të zjarrit e bëri kryetar bashkie. Ju kujtoni se këta gjyqtarë të drejtësisë së re, nuk dinë ta lexojnë shembullin e banditit të kthyer në kryetar bashkie të Rilindjes? Është i njëjti teatër. Derdhim lot krokodili, por skuadrën e 21 janarit, i vendosim stemën e Rilindjes. Me të njëjtën armë që ka qëlluar në 21 janar, sot vjedh votat për Rilindjen.

Ylli Rakipi: Agron Malaj përse u bë kryetar bashkie?

Andi Bushati: Ka marrë 4 milionë lek shpërblim për të vrarë. U bë kryetar bashkie i rilindjes.

Ermonela Felaj: SPAK ka për detyrë të merret me urdhëruesit. Ju e dini shumë mirë që badigardi i Berishës iu ofroi lek njërit prej të vrarëve në 21 janar.

Arjan Çani: Prova a ka?

Ermonela Felaj: Po Sali Berisha, është hetuar për këtë?

Armand Shkullaku: Lideri suprem thotë përgjegjësia është individuale. Jeni me dy standarte….