AKTUALITET, 1 Tetor 2023, 11:55

Edi Rama dënon sulmin terrorist në Ankara: Akt i neveritshëm dhe frikacak

Edi Rama dënon sulmin terrorist në Ankara: Akt i neveritshëm dhe

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama  ka dënuar sulmin terrorist ën Ankara, si pasojë e të cilit dy policë mbetën të plagosur.

Me një shënim në “X”, shefi i qeverisë thotë se “Sulmi terrorist në Ankara është një akt i neveritshëm frikacak që Shqipëria e dënon ashpër. Ai duhet të ndihmojë shumë në Evropë që të kuptojnë dhe mbështesin më mirë Turqinë në luftën e saj kundër terrorizmit”, shkruan Rama.