AKTUALITET, 24 Nëntor 2022, 10:44

Berisha akuza Taulant Ballës: Jashtë, shko në Prokurori se je i akuzuar për vrasje

Berisha akuza Taulant Ballës: Jashtë, shko në Prokurori se je i

Kryetari i PD Sali Berisha ka folur nga foltorja e Kuvendit përmes Facebook të tij pasi kryetarja e Parlamentit nuk i dha fjalën.

Berisha hodhi akuza të forta ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla teksa i kërkoi të shkonte në Prokurori për të sqaruar pozitat e tij në lidhje me akuzat për porositje vrasje:

“Ai nuk ka vend në Parlament shko jepi përgjigjen dëshmive për vrasje. Shpirti i avokatit Ravik Gura kërkon drejtësi dhe ti je i akuzuar se ke porositur vrasjen e tij. Ne jemi të zotuar të vendosur të mbrojmë të drejtat tona nuk mundet një i akuzuar për vrasje, nuk mundet një njeri që akuzohet se ka porositur vrasje në Elbasan të marrë fjalën këtu,  nxirreni  jashtë Parlamentit të shkojë në Prokurori

Si të duket ty akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës? Ose të drejtat e opozitës do të respektohen ose opozita….

Mbylle gojën se po flas unë, shko në Prokurori se je i akuzuar për vrasje.

Ke porositur vrasjen e Ravik Gurrës, mos përdor imunitetin. Hera e dytë që akuzohet për porosi vrasje”, tha Berisha.