SPORT, 10 Maj 2023, 19:56

Formacionet zyrtare, Milan-Inter: Leao jashtë, Calhanoglu lë në bankinë Brozovicin

Formacionet zyrtare, Milan-Inter: Leao jashtë, Calhanoglu lë në

Milani dhe Interi luajnë gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve në “San Siro”.

Këto skuadra tashmë janë takuar tre herë këtë sezon, me Interin që ka fituar dy dhe ka humbur një ndeshje.

Rafael Leaos nuk ia ka dal për këtë ndeshje dhe Stefano Pioli ka vendosur të luajë me emra si Brahim Diaz dhe Saelemaekers që mbështesin Olivier Giroud.

Për sa i përket Interit, Milan Skriniar dhe Robin Gosens janë jashtë, ndërsa Hakan Calhanoglu luan në vend të Marcelo Brozovic që është në bankinë.

Edin Dzeko dhe Lautaro Martinez do të luajnë në sulm te Interi.


Milan: Maignan; Kalabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Kruniç, Tonali; Brahim Diaz, Bennacer, Saelemaekers; Giroud

Inter: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martinez