LIFESTYLE, 1 Shtator 2022, 19:07

“Drejtësi! Mbrojtje për vajzat dhe gratë”/ Përdhunimi i 11-vjeçares në Prishtinë, reagon Dua Lipa (FOTO)

 

“Drejtësi! Mbrojtje për vajzat dhe gratë”/

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka reaguar në lidhje me rastin e rëndë të përdhunimit të 11-vjeçares në Kosovë.

Ylli i popit ka zgjedhur rrjetin social ‘Instagram’ për të reaguar në lidhje me ngjarjen makabër. Dua Lipa ndau me miliona ndjekësit e saj një foto të shkrepur nga protesta e mbajtur ditën e djeshme (31 gusht), kundër dhunës dhe abuzimit seksual ndaj grave.

“Mbrojtje për vajzat dhe gratë”, “Drejtësi”, “Rrugë të sigurta”, “Gra të armatosura”, thuhet në disa prej pankartave që protestueset mbajnë në dorë në foton e publikuar nga Dua Lipa.

“Drejtësi! Mbrojtje për vajzat dhe gratë”/