BOTA, 25 Shtator 2022, 15:26

Zgjedhjet në Itali/ I shoqëruar nga partnerja e tij, Silvio Berluskoni voton në Milano: Hera e parë që shoh kaq shumë radhë! Sa mirë

Zgjedhjet në Itali/ I shoqëruar nga partnerja e tij, Silvio Berluskoni

Silvio Berluskoni votoi sot në selinë e shkollës fillore në via Fratelli Ruffini në Milano.

“Është hera e parë që shoh radhën për të shkuar për të votuar. Nuk kam parë asnjëherë radhë në vitet e tjera”, tha ai teksa priste të hynte në qendrën e votimit së bashku me partneren e tij Marta Fascina.

 “Të gjithë në radhë? Sa mirë,” shtoi ai.

Në pritje të tij, ndër të tjera, disa deputetë dhe kandidatë blu si deputeti Alessandro Cattaneo, nënkryetari në Senat dhe koordinatorja Lombard, Licia Ronzulli, komisionerja milaneze e FI-së, Cristina Rossello, disa kureshtarë dhe fansa të ish-kryeministrit.

Zgjedhjet në Itali/ I shoqëruar nga partnerja e tij, Silvio Berluskoni