AKTUALITET, 7 Gusht 2022, 19:49

Terrorizoi klientin me thikë në dorë, policia shpall në kërkim 48-vjeçarin

Terrorizoi klientin me thikë në dorë, policia shpall në

Policia e Sarandës ka reaguar pas ngjarjes që u raportua në media, ku një pronar restoranti pasi ishte konfliktuar me një klient po e ndiqte me thikë në rrugë.

Sipas reagimit të policisë, menjëherë pas marrjes së njoftimit, për ngjarjen e ndodhur, janë kryer të  gjitha veprimet hetimore dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. Ç., 48 vjeç, banues në Sarandë.

Reagim i Komisariati të Policisë Sarandë 

Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqej nje shtetas i cili kishte kanosur me mjet prerës, disa klientë, në një lokal, në qytetin e Sarandës, ju informojmë se:

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, menjëherë pas marrjes së njoftimit, për ngjarjen e ndodhur, janë kryer të  gjitha veprimet hetimore dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. Ç., 48 vjeç, banues në Sarandë. Ky shtetas, dyshohet se në ambientet e subjektit të tij, në lagjen nr.1, Sarandë, pas një konflikti për motive të dobëta, ka kanosur me mjet prerës (thikë), disa klientë. Vijon puna për kapjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.