AKTUALITET, 18 Shtator 2023, 19:13

Torturonte qenin dhe e përplaste në pemë, nis hetimi për një 53-vjeçar nga Lushnja

Torturonte qenin dhe e përplaste në pemë, nis hetimi për

Në lidhje me një video të postuar në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet një shtetas duke keqtrajtuar një kafshë qenin e tij, ka reaguar policia.

Sipas bluve,  u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. Gj., 53 vjeç, banues në Lushnjë, për veprën penale "Keqtrajtimi i kafshës", pasi në lagjen "Kongresi", Lushnjë, ky shtetas ka hedhur qenin e tij duke e keqtrajtuar, në shatervanin me ujë.

"Drejtoria Vendore e Policisë Fier falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie në Komisariatin Dixhital dhe në numrin pa pagesë 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm", njofton policia.