AKTUALITET, 4 Tetor 2022, 21:06

Meta: Marrëdhëniet e mia SHBA-të janë të shkëlqyera! Rama flet në emër të SHBA-ve dhe të Vuçiçit!

Meta: Marrëdhëniet e mia SHBA-të janë të

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin 'A Show' me Adi Krastën në Syri Tv deklaroi se marrëdhëniet e tij me SHBA-të janë të shkëlqyera.

I pyetur përse shkaktoi shumë reagim takimi i tij me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, Meta tha se kjo është gjithë makineria e Ramës, e manipulimit dhe e dezinformimit.

Meta theksoi se Rama çdo poshtërsi e ka bërë në emër të SHBA-së ndërsa shtoi se kreu i qeverisë flet edhe në emër të Vuçiçit duke i thënë BE-së të mos i bëjë presione.

"Çdo poshtërsi që ka bërë në Shqipëri e ka bërë në emër të SHBA, kur ata bëjnë një kritikë të qartë, e dini çfarë anatemimesh fillojnë ndaj tyre.

Asnjëherë nuk jam shqetësuar dhe s'kam folur kurrë në emër të SHBA-ve. Flas në emër të Presidentit, apo kryetarit të Partisë së Lirisë. Rama flet në emër të tyre, në emër të Vuçiçit, i thonë mos i bëni presione", tha Meta.