AKTUALITET, 4 Gusht 2022, 20:29

FOTO LAJM/ Sali Berisha dhe Ilir Meta bashkë në protestën për tragjedinë e Himarës

FOTO LAJM/ Sali Berisha dhe Ilir Meta bashkë në protestën

Sali Berisha dhe Ilir Meta, u janë bashkuar qytetarëve në protestën e organizuar pas ngjarjes tragjike në Himarë, ku oficeri i policisë, Arjan Tase masakroi me skaf, 7 vjeçaren Jonada Avdia. 

Protesta ka nisur në Ministrinë e Brendshme dhe më pas u zhvendos tek Kryeministria, ky Meta dhe Berisha kanë qëndruar sëbashku. Të dy kanë theksuar se nuk janë organizatorë të protestës, por partitë që drejtojnë dhe opozita e kanë mbështetur protestën qytetare. 

Më pas protestuesit, janë zhvendosur drejt Presidencës, për të protestuar për faktin që Presidenti i ri Bajram Begaj, nuk ka reaguar për ngjarjen, duke u kthyer në një "memec" që në ditët e para të detyrës së tij. 

FOTO LAJM/ Sali Berisha dhe Ilir Meta bashkë në protestën

FOTO LAJM/ Sali Berisha dhe Ilir Meta bashkë në protestën