AKTUALITET, 4 Gusht 2022, 19:47

Protestuesit përplasen me Policinë e Shtetit: Hiqni kapelet! T’ju vijë turp që mbroni këta kriminelë që vjedhin

Protestuesit përplasen me Policinë e Shtetit: Hiqni kapelet!

Është tensionuar protesta e mbajtur përballë ambienteve të jashtme të Ministrisë së Brendshme, në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares Jonida Avdia.

Qytetarë të shumtë janë përplasur me Policinë e Shtetit, ku i kërkojnë efektivëve të heqin kapelet dhe të mos mbrojnë një qeveri kriminale dhe të korruptuar.

“T’ju vijë zor që mbroni këta kriminelë që vjedhin. Policia e krimit. Hiqni kapelet”, dëgjohen të thonë protestuesit.

Gjithashtu protestuesit kërkojnë drejtësi për 7-vjeçaren, e cila u shtyp për vdekje teksa po notonte në plazhin e Potamit në Himarë, nga një skaf që drejtohej nga komisari i policisë Arjan Tase.

“Drejtësi për Jonadën”- dëgjohen të thonë në kor protestuesit.