AKTUALITET, 26 Dhjetor 2022, 13:08

“Dënohet me 8 muaj burg 63-vjeçari që po kryente punime në shtëpi”-Tedi Blushi publikon dokumentet: Syri i patronazhistëve të Edi Ramës nuk sheh kullat në mes të Tiranës

“Dënohet me 8 muaj burg 63-vjeçari që po kryente punime

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka publikuar një rast të dënimit të një 63-vjeçari në Shkodër i cili është dënuar me 8 muaj burg pasi është konstatuar duke kryer punime pa leje në banesën e tij.

Blushi shprehet se syri i patronazhistëve të Edi Ramës që nuk sheh kullat pa leje në mes të Tiranës ka zbuluar rastin e 63-vjeçarit në një fshat të thellë malor, 2 orë larg Librazhdit.

Ai shton se ky është një standard i dyfishtë dhe tregues se ky shtet po degradon në një regjim fashist që do të shembet para vullnetit të qytetarëve të lirë.

Statusi i Tedi Blushit

Fshati i thellë malor Skroskë ndodhet 2 orë larg Librazhdit, por syri vigjilent i patronazhistëve të Edi Ramës, që nuk sheh kullat pa leje në mes të Tiranës, zbuloi se 63-vjeçari Sami O., baba i 4 fëmijëve të mitur, po rregullonte pa leje banesën e tij.

Ndërkohë që oligarkët dhe klientët e Edi Ramës të kapur në flagrancë në zemër të kryeqytetit në shkelje të ligjit për kate, pallate dhe kulla pa leje amnistohen dhe nuk penalizohen, madje shpallen edhe fitues të tenderave dhjetëra milion euro, prindi i katër vogëlushëve Sami O. nga Skroska dënohet me 8 muaj burg në prag të festave të fundvitit.

Ky është standardi i dyfishtë dhe modeli qeverisës shtypës i Edi Ramës: Favorizim, legalizim, liri dhe pasuri për oligarkët dhe të fortët. Ndëshkim, arrestim, burg dhe mjerim për më të varfërit dhe më të dobtët.

Ky shtet që po degradon përditë në një regjim fashist do të shembet përpara vullnetit të qytetarëve të lirë!