AKTUALITET, 28 Nëntor 2022, 11:23

Darka e fundit për Xhesin dhe Silvën, policia i komunikon masën e arrestit shoferit

Darka e fundit për Xhesin dhe Silvën, policia i komunikon masën e

Silva Gjergji nga Rubiku është një nga vajzat e cila humbi jetën mëngjesin e djeshëmnë aksidentin e rëndë që ndodhi në aksin Tiranë-Durrës.

26-vjeçarja ishte në mjet së bashku me një vajzë tjetër (viktimë) dhe drejtuesin e mjetit, Arbër Tivari. 

Kjo do të ishte darka e fundit për dy të rejat. Pasi kanë ngrënë darkë, tre të rinjtë janë nisur drejt Tiranës rreth orës 2 natës.

Të rinjtë po udhëtonin drejt kryeqytetit dhe dyshohet se shpejtësia në drejtim është shkak i aksidentit, po nuk përjashtohet as ndonjë rrethanë e pazakontë në rrugë që e ka detyruar shoferin të devijojë dhe të humbasë kontrollin mbi drejtimin e mjetit.

Policia i ka komunikuar masën e arrestit të riut nga Durrësi që ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e traumës në Tiranë.

Tivari nga Durrësi ka qenë duke drejtuar automjetin tip Ford Ka me targë AA014ZE nga Durrësi në drejtim të Tiranës, kur  ka dalë nga rruga duke marrë me vete edhe barrieren metalike anësore e cila është palosur  brenda në kabinë. Si pasojë e këtij aksidenti kanë gjetur vdekjen pasagjeret të cilat udhëtonin me të në të njëjtin mjet.

Darka e fundit për Xhesin dhe Silvën, policia i komunikon masën e

Darka e fundit për Xhesin dhe Silvën, policia i komunikon masën e