AKTUALITET, 28 Nëntor 2022, 10:22

VIDEO/ 110 vjetori i pavarësisë bën bashkë në Vlorë Ramën, Kurtin, Osmanin dhe Begaj

VIDEO/ 110 vjetori i pavarësisë bën bashkë në

Ceremonia e ngritjes së flamurit për 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë ka bërë bashkë kryeministrat Edi Rama dhe Albin Kurti si dhe presidentët Bajram Begaj dhe Vjosa Osmani.

Ata kanë ecur në krah të njëri tjetrit në ceremoninë shtetërore të organizuar në Vlorë. Të pranishëm janë edhe përfaqësues të tjerë të dy qeverive si dhe kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli.

Një ditë më parë në parlamentin e Shqipërisë u zhvillua seanca e parë e përbashkët e dy kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës.

VIDEO/ 110 vjetori i pavarësisë bën bashkë në

VIDEO/ 110 vjetori i pavarësisë bën bashkë në

VIDEO/ 110 vjetori i pavarësisë bën bashkë në