LIFESTYLE, 23 Nëntor 2022, 21:23

Zbulohet projekti i ri kinematografik i Rita Orës, këngëtarja do të luajë krah aktores së njohur

Zbulohet projekti i ri kinematografik i Rita Orës, këngëtarja do

Ylli i Hirushes, Brandy dhe këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, i janë bashkuar kastit të “The Pocketwatch”, një vazhdim i filmit “Descendants”.

Rita e ka treguar prej kohësh talentin që ka në muzikë dhe tashmë do ta shohim dhe si aktore. Kjo nuk është hera e parë që ylli merr pjesë në një film. Artisten e kemi parë dhe në filmin e njohur “50 Shades Of Gray”.

Pjesë e këtij filmi do të jetë dhe Brandy Norwood, e cila rikthehet me rolin e Hirushes, të cilën ajo e luajti për herë të parë në versionin ikonik të “Walt Disney” të vitit 1997 të “Hirushes së Rogers dhe Hammerstein”. Anëtarët e kastit të shpallur më parë China Anne Mçlain, Kylie Cantrall dhe Dara Reneé.

Filmat “Descendants” shpalosën një mitologji të dy tokave të reja, Auradon idilik dhe Ishulli i Humbur, shtëpia e pasardhësve adoleshente të personazheve më ikonë të Disney-t dhe veçanërisht keqbërësve të tij më famëkeq. Sipas Disney-t, “The Pocketwatch” kthehet në këto vende dhe gjithashtu i çon audiencën në territorin armiqësor të papërfshirë të Wonderland, një vend magjik, misterioz i bërë i famshëm në Alice in Wonderland.

Brandy luan Hirushen, personazhin klasik të Disney-t, i cili është elegante, e ngrohtë, zemërmirë dhe diplomatike. Rita Ora portretizon “Mbretëreshën e Zemrave” tiranike, e fshehtë, e cila sundon mbi mbretërinë e Botës së Çudirave. Cantrall është Red, vajza rebele 16-vjeçare e Mbretëreshës së Zemrave.

Red e di që nuk do të marrë kurrë miratimin e Mbretëreshës, ndaj gjen mënyra për të provokuar nënën e saj dhe për të nxitur telashe.