LIFESTYLE, 2 Janar 2023, 09:06

“Dashuria më e madhe në jetë është familja”- Bes Kallaku bën deklaratën e fortë për marrëdhënien me Xhensilën

“Dashuria më e madhe në jetë është

Ditëve të fundit në media është shkruajtur pafund për krisjen e marrëdhënies mes Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt, aludime të cilat morën fund, në momentin e publikimit të një video në rrjetet sociale. Por pas kësaj Besi ka bërë për herë të parë deklaratën e tij për bashkëshorten dhe vajzën.

Në emisionin “Zemër Luana” ai tha se në jetë familje, gruaja dhe vajza e tij janë gjëja më e shtrenjtë dhe dashuria më e madhe.

“Dua ta mbyll me një shprehje të At Zef Pllumbit, i cili thotë: Jemi ‘verbnue shpritnisht dhe nuk na bën krenar lashtësia kur duam të mundohemi si e si ti bëjmë vorrin vllahut. Ky është realiteti sot për fat të keq në Shqipëri.

Deklarata ime është që shenjtëria më e madhe është familja në jetë. Dashuria më e madhe është familja, është vajza ime, gruaja ime kështu që për të gjithë portalet dhe të gjithë ju ju q** r**”- ka thënë Besi, duke e vulosur që mes çiftit çdo gjë është në rregull.

Fillimisht Besi ka treguar historinë e një vajze e cila dëshironte të largohej nga qyteti i saj edhe pse e donte shumë vetëm nga paragjykimet e fjalët e njerëzve. E duke e lidhur me këtë Besi është shprehur shumë I irrituar kundrejt njerëzve që shpifnin gjëra të pavërteta.