AKTUALITET, 12 Maj 2022, 18:49

Rama reagon ashpër kundër Berishës: Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë!

Rama reagon ashpër kundër Berishës: Srebrenica nuk mund të

Kryeministri Rama ka komentuar rrëzimin në Kuvend të draf-rezolutës për genocidin në Srebrenicë të propozuar nga disa deputetë afër Berishës.

Përmes një postimi në Twitter, ai thotë se kjo rezolutë ishte një lojë e ulët e Sali Berishës.

Reagimi i plotë i Ramës. 

Ata që hidhen përpjetë për gjoja dështimin e një rezolute mbi Srebrenicën në parlamentin shqiptar, si fillim duhet të pyesin po ç’ne kjo rezolutë sot,pse,me ç’rast? Pastaj duhet të informohen mbi tekstin në fjalë dhe në fund duhet ta mësojnë se ajo s’ishte rezolutë po lojë e ulët!

Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar dhe minues i demokracise, që njihet botërisht edhe si thyerësi i embargos ndaj Sllobodan Millosheviçit dhe që kapet deri edhe pas kockave të viktimave të kasapit të Beogradit, për t’u ringjallur nga varri i tij politik!

Keqardhje për ata që pa e pasur idenë fare të kësaj loje të ulët, ndjehet gabimisht të lënduar dhe neveri për ata që i shkojnë pas avazit të një të damkosuri si katran me bojë, po Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë!