BALLKAN, 5 Dhjetor 2023, 15:36

Tronditet Salamina! Vritet me armë zjarri 43-vjeçarja, në kërkim i shoqi

Tronditet Salamina! Vritet me armë zjarri 43-vjeçarja, në

Një vrasje ka tronditur zonën në Salaminë. Një 43-vjeçare u vra brenda në shtëpinë e saj në Ambelakia të Salaminës, në Greqi.

I dyshuar kryesor për vrasjen e 43-vjeçares është bashkëshorti i saj 70 vjeç. Çifti ishin divorcuar dhe së bashku kishin edhe një 15-vjeç. Më herët gruaja e kishte kallëzuar partnerin e saj në polici për dhunë në familje.

Viktima është qëlluar me armë zjarri në bark dhe në gjoks dhe si pasojë e plagëve të marra nuk ka mundur të mbijetojë. Sipas informacioneve paraprake gruaja jetonte vetëm sepse ishin divorcuar, ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes, dhe kapjen e autorit.