SPORT, 18 Nëntor 2023, 21:10

VIDEO/ Përleshje në ring, tifozët shqiptarë dhunojnë boksierin kolumbian. Çfarë ndodhi gjatë ndeshjes Nurja-Ramirez

VIDEO/ Përleshje në ring, tifozët shqiptarë dhunojnë

Ka degjeneruar në dhunë dueli i boksit mes Denis Nurjes dhe kolumbianit Ramirez, ndeshje e zhvilluar në pallatin e sportit “Feti Borova” në Tiranë.

Gjatë kohës që ndeshja ishte e ndërprerë për shkak të dëmtimit në këmbë të Nurjes, boksieri kolumbian e godet në befasi, duke sjellë acarimin e fansave të boksierit shqiptar.

Ata janë futur në ring duke goditur me grushte e shkelma kolumbianin Ramirez.

Në pamje shihet se ka ndërhyrë edhe policia e shtetit.

Ringu i boksit u shndërrua në arenë përleshjesh mes 2 stafeve dhe tifozëve. Pas kaosit të krijuar, vendimi final ishte se kjo ndeshje konsiderohet e pazhvilluar.