SPORT, 25 Maj 2022, 15:38

Video/ Pak orë nga nisja e finales së Conference League, tifozët e Fejnordit sfidojnë temperaturat e larta, muzikë dhe pije në..

Video/ Pak orë nga nisja e finales së Conference League, tifozët

Teksa nuk na ndajnë shumë orë nga nisja e Konferencë Ligës në Tiranë, ku do të përballen Feyenoordd dhe Roma, tifozët holandezë kanë nisur festën.

Pamjet që shihni tregojnë tifozët teksa festojnë dhe këndojnë në lulishten pranë Akademisë së Arteve, ndonëse temperaturat janë të larta. Ata kanë sfiduar rrezet e forta të diellit, ndërsa shijojnë muzikën dhe pinë, ndërsa disa prej tyre kanë hequr dhe bluzat.

Kujtojmë se dje u regjistruan disa incidente në kryeqytet ku pati përplasje me tifozëve dhe policisë, ndërsa disa prej tyre u lënduan.

Video/ Pak orë nga nisja e finales së Conference League, tifozët

Video/ Pak orë nga nisja e finales së Conference League, tifozët

Video/ Pak orë nga nisja e finales së Conference League, tifozët