SPORT, 14 Nëntor 2023, 18:49

VIDEO/ E pabesueshme! Sportisti i njohur mbush furgonin me 1 milion dollarë, del për ‘pazar’

VIDEO/ E pabesueshme! Sportisti i njohur mbush furgonin me 1 milion

Edgerin James, dikur një legjendë e madhe e NFL, postoi një video që duket joreale të tij duke vozitur një milionë dollarë në një furgon dhe duke shkuar në një bar për t'i shpenzuar të gjitha. Prerjet ishin 1 dollarëshe.

Më parë ka tërhequr para nga banka, ka mbushur furgonin dhe është nisur për në destinacionin përfundimtar. Qendërmbrojtësi i famshëm i Indian Colts i shëtiti një here paratë.

James e kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij me Colts. Ai gjithashtu ka një unazë Super Bowl të vitit 2006. U zgjodh në Hollin e Famës së NFL tre vjet më parë. Në 11 vite në këtë ligë, ai vrapoi për 12,246 jardë dhe është i 13-ti i të gjitha kohërave.

Sipas vlerësimeve, ai ka një karton prej reth 40 milionë dollarësh, ndaj ky 1- “milionësh” nuk do të thotë shumë për të.

James aktualisht jeton në Miami. Ai është baba i gjashtë fëmijëve, nga të cilët djali Eden ndoqi gjurmët e babait të tij dhe i riu i Edger po shfaqet si një shpresë e madhe basketbolli.

Nga paratë e fituara në karrierën e tij, babai u siguroi fëmijëve të tij shkollimin në universitete prestigjioze, ndaj ata janë të qetë nga kjo pikëpamje.