SPORT, 20 Nëntor 2022, 18:37

Uellsi rikthehet pas 64 viteve në Botëror, Gareth Bale: Jam gati të shkruaj historinë!

Uellsi rikthehet pas 64 viteve në Botëror, Gareth Bale: Jam gati

Uellsi rikthehet në Botëror pas 64 vitesh. Ekipi do të debutojë nesër në ndeshjen kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në prag të sfidës, ka folur edhe kapiteni Garet Bejl.

“Kur isha fëmijë ëndërroja të shihja Uellsin të luante në një Kupë Botërore dhe të isha pjesë e atij ekipi. Ëndrra është realizuar, është e pabesueshme dhe jam krenar që luaj për vendin tim. Ne shohim ndërtimin e pritjeve në të gjithë Uellsin, flamujt duke u vendosur në dritare, njerëz që ecin me fanella të kombëtares.

Tani jam gati të shkruaj historinë e vendit tim. Shkollat ​​do të ndalojnë dhe fëmijët do të humbasin mësimet sepse do të shikojnë ndeshjet, do të jetë një moment vërtet i madh në historinë tone dhe shpresoj se do të argëtohemi”, përfundoi Bejl.