SPORT, 20 Nëntor 2022, 18:02

Trajneri i Holandës/ Van Gal: Nuk do të jetë e lehtë ndaj Senegalit

Trajneri i Holandës/ Van Gal: Nuk do të jetë e lehtë ndaj

Holanda do të përballet me Senegalin të hënën, takim ky që do mbahet në "Al Thumama Stadium" (Doha).

Para këtij takimi të Kupës së Botës ka folur trajneri i holandezevë, Luis Van Gal.

“Senegal është kampion i Afrikës dhe nuk do të jetë e lehtë. Mungon Sadio Mané, por për ne nuk do të jetë Memphis Depay. Unë jam një fans i Sadio Mané.

Kur isha trajner në Mançester Junaitid u përpoqa ta merrja atë. Mendoj se është një mungesë e madhe për Senegalin, por neve na mungon lojtari me më shumë gola dhe më shumë asistime.

E kam vendosur tashmë se kush do të startojë nesër. Nuk ishte një vendim i vështirë. Në vitin 2014 dolëm të tretët me një ekip më cilësor se ai aktuali. Besoj se mund ta fitojmë Kupën e Botës” , tha Van Gal.