SPORT, 16 Nëntor 2022, 20:00

Tjetër fitore për De Biazin, mund në miqësore rivalin e Shqipërisë në grupet e kualifikueseve të Europianit

Tjetër fitore për De Biazin, mund në miqësore rivalin e

Azerbajxhani i Xhiani De Biazit ka arritur të triumfojë me rezultatin 1-2 përballë Moldavisë në miqësore.

Mahmudov dhe Isajev në pjesën e parë ishin ata që vendosën fatet e këtij takimi, teksa goli në fund nga moldavët shërbeu vetëm si shpresë.

Moldavia është një nga rivalët e Shqipërisë në grupet e kualifikueseve të Europianit, së bashku me Poloninë, Republikën Çeke dhe Ishujt Faroe.