SPORT, 22 Qershor 2022, 23:46

Seria A një fiksim i vjetër, tri skuadra në garë për shërbimet e Granit Xhakës

Seria A një fiksim i vjetër, tri skuadra në garë për

Granit Xhaka mund të ndryshojë kampionat dhe të kalojë nga Liga Premier në Serinë A. Kampionati italian duket se ka mbetur një fiksim i vjetët për mesfushorin shqiptar, pasi thuajse në çdo dritare merkatoje, emri i Xhakës është lakuar në Itali.

29-vjeçari ishte shumë afër kalimit te Roma vitin e kaluar por në fund marrëveshja nuk u konkretizuar, gjithsesi skuadra e drejtuar nga portugezi Murinjo vazhdon ta mbajë gjallë interesimin për mesfushorin e Arsenalit.

Sipas “The Times”, kryeqytetasit italianë po vazhdojnë kontaktet me agjentin e lojtarit mbi mundësinë e blerjes së kartonit të tij, por nuk janë të gatshëm të shpenzojnë shifra të mëdha. Dy skuadra tjera që janë duke u lidhur me shërbimet e Xhakës janë Fiorentina dhe Udinese.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova është i gatshëm që të ndryshojë ambient, gjithsesi në vijim pritet të shikohet me mjaft interes se cila do të jetë e ardhmja e Xhakës.