SPORT, 20 Nëntor 2022, 12:50

Rrogat javore të lojtarëve, kjo është skuadra e më të pasurve të Botërorit

Rrogat javore të lojtarëve, kjo është skuadra e më

Kupa e Botës është skena e futbollistëve më të mirë në botë, pavarësisht se çdo edicion jo të gjithë arrijnë të shkojnë atje. Por shumica e tyre do të jenë në Lindjen e Mesme këtë muaj. Por cili është formacioni më i paguar i “Katar 2022”?

Sigurisht nuk mungojnë Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo, të cilët me shumë mundësi do të kenë shansin e fundit për të fituar trofeun që u mungon në karrierën e lavidshme.

Ndërsa dominojnë lojtarët që luajnë në Premier Ligë, me 5 emra në këtë 11-she.

Franca është kombëtarja me më shumë prezenca (Mbape, Hernandez dhe Varan). Sulmuesi i PSG-së është lojtari më i paguar me 1.6 mln paund në javë.

Brazili ka dy lojtarë, Kasemiron dhe Nejmarin, ndërsa ka një vend për kombëtaret e tjera: Argjentina (Mesi), Portugalia (Ronaldo), Anglia (Arnold), Holanda (De Ligt) dhe Gjermania (Nojer).

Rrogat javore të lojtarëve, kjo është skuadra e më