SPORT, 23 Nëntor 2022, 21:32

Ronaldo më i motivuar se kurrë: Gati për Kupën e Botës, për Portugalinë nuk ka gjëra të pamundura

Ronaldo më i motivuar se kurrë: Gati për Kupën e Botës,

Kristiano Ronaldo është gati për të nisur aventurën në Kupën e Botës, ku Portugalia do ta nisë nesër kundër Ganës (17:00).

Pavarësisht problemeve të fundit, CR7 duket më i fokusuar se asnjëherë, për të dërguar Portugalinë drejt triumfit.

“Gati për të filluar fushatën tonë në garën më të madhe në Botë. Një aventurë që shpresojmë të jetë e gjatë dhe plot suksese, për të ngritur shumë lart emrin dhe flamurin e vendit tonë. Ne duam t’i mbushim të gjithë portugezët me krenari dhe gëzim. Nuk ka të pamundura! Hajde, Portugali!” – shkruan Ronaldo në rrjetet sociale.