SPORT, 24 Shtator 2022, 19:11

Reja konfirmon 11 “luftëtarët” ndaj Izraelit, formacioni zyrtar i Shqipërisë

Reja konfirmon 11 “luftëtarët” ndaj Izraelit, formacioni

Në orën 20:45, Shqipëria do të përballet ndaj Izraelit në shtëpinë e këtyre të fundit.

Edy Reja ka vendosur për formacionin titullar, të cilët ai i ka besuar për këtë ndeshje tepër të rëndësishme për grupin e Nations League.

Kombëtarja jonë ndodhet në vendin e tretë me një pikë dhe fitorja është opsioni i vetëm për luftëtarët tanë, pasi është detyrim.

Formacioni zyrtar i Shqipërisë:

Shqipëria (4-3-1-2): Berisha, Hysaj, Ismajli, Ajeti, Balliu, Gjasula, Abrashi, Laci, Asllani, Cikalleshi, Armando Broja