SPORT, 31 Janar 2023, 21:03

Redon Xhixha debuton me fitore, Qarabag merr arratinë më kampionat

Redon Xhixha debuton me fitore, Qarabag merr arratinë më kampionat

Ish-sulmuesi i Tiranës, Redon Xhixha ka debutuar me fitore në kampionatin azer me Karabak. 25-vjeçari u hodh në fushë në minutën e 65-të, në duelin ndaj Shamakhit, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 3-1.

Në momentin e aktivizimit të Xhixhës, rezultati ishte 3-0 për Karabak, ndërkohë që miqtë realizuan golin e nderit me anë të Hazijev.

Sulmuesi shqiptar që mbante numrin 99 mbi shpinë zuri vendin e Leandro Andrade, i cili shënoi dhe golin e tretë për bardhezinjtë.