SPORT, 26 Janar 2023, 20:03

Partizani zhgënjen përsëri, të kuqtë munden në shtëpi nga Teuta

Partizani zhgënjen përsëri, të kuqtë munden në

Partizani është në krizë. Konfirmimi vjen nga rezultatet të cilat shohin për të tretën ndeshje radhazi të kuqtë që të dalin pa fitore nga fusha e lojës. Sot, ata janë mundur në shtëpi nga Teuta me shifrat 2-0 në një ndeshje ku u pa qartë varësia që kishte kjo skuadër ndaj emrave si Bitri e Skuka që u larguan në merkaton e janarit.

Të kuqtë vinin pas një humbje dhe një barazimi, teksa kërkonin të vinin në trysni Tiranën që kanë përpara në renditje, por pa emrat e rëndësishëm në mbrojtje dhe sulm lanë për të dëshiruar në të dy repartet. Edhe pse nisën me vrull sfidën, Teuta me kalimin e minutave ia doli të kontrollonte manovrën dhe gjeti golin me anë të Markut, pas një gjuajtje të shkëlqyer të tij që nuk i la kohë reagimi Hoxhës.

Pavarësisht ndryshimeve që u bënë nga trajneri Kolela, ishin përsëri durrsakët ata që gjetën rrjetën, këtë herë me penaltinë e Kallakut, duke vendosur sfidën në shinat e duhura pasi e kishin shumë më të thjeshtë të menaxhonin minutat e mbetura dhe furinë e të kuqve në fund të sfidës.

Kështu, Partizani shënon ndeshjen e tretë radhazi pa fitore e zhytet në krizë, ndërsa Teuta e sheh veten jashtë zonës së ftohtë të renditjes.