SPORT, 24 Shtator 2022, 16:55

Neymar i hodhi benzinët ​​zjarrit të thashethemeve për konfliktin me Mbappe

Neymar i hodhi benzinët ​​zjarrit të thashethemeve për

Duket se marrëdhënia mes lojtarëve nuk është vërtet më e mira.

Pas një ndeshjeje miqësore mes Brazilit dhe Ganës (3:0), në të cilën Neymar bëri dy asistime, gazetarët e kapën lojtarin në një dhomë poshtë tribunës.

Fillimisht, biseda ishte për ndeshjen dhe më pas braziliani u pyet për marrëdhënien e tij me Kylian Mbappe, për të cilën sulmuesi fillimisht u përgjigj: “Nuk e kuptoj” dhe e bëri në anglisht. Por pas disa sekondash ai pyeti sërish: “Me Kilian?”. Ai psherëtiu rëndë dhe shtoi: “Nuk dua”. Pastaj u kthye dhe u largua. Është e mundur që lojtari thjesht të jetë i ngopur me këto pyetje, ose është e mundur që vërtet të ketë një mosmarrëveshje mes dy lojtarëve, shkruan abcnews.al.

Kjo nuk është hera e parë që Mbappe dhe Neymar thuhet se nuk janë në marrëdhëniet më të mira. Muajin e kaluar, në një ndeshje kundër Montpellier (5:2), braziliani nuk e lejoi francezin të ekzekutonte një penallti. Më pas Neymar lëshoi ​​një seri postimesh goditëse duke lënë të kuptohet për Mbappe. U pretendua se Sergio Ramos duhej të ndërhynte në këtë situatë.

Në një moment, dukej se të dy ndreqën marrëdhëniet e tyre, por pas ndeshjes me Juventusin, braziliani u zemërua që sulmuesi francez po sillej shumë egoist.

Në një nga konferencat për shtyp, Mbappe pranoi se marrëdhënia me Neymarin po ndryshonte vazhdimisht: “Ne kemi qenë së bashku për gjashtë vjet, por gjithmonë kemi pasur një marrëdhënie të bazuar në respekt. Vërtetë, ka pasur momente kur kemi qenë të ftohtë ose shumë të nxehtë me njëri-tjetrin.

Ndonjëherë na shihni pothuajse si miqtë më të mirë, dhe ndonjëherë nuk flasim shumë. Kjo është natyra e marrëdhënies sonë”.

Egoizmi i Mbappes këtë sezon nuk është një mit. Ai me të vërtetë ndaloi së kaluari te partnerët këtë sezon.