SPORT, 13 Nëntor 2023, 16:25

Napoli zgjedh trajnerin e ri, De Laurentiis në kontakte me Igor Tudor

Napoli zgjedh trajnerin e ri, De Laurentiis në kontakte me Igor Tudor

Ashtu siç dihet tashmë, Rudi Garcia i ka ditët e numëruara në stolin e Napolit. Pas disa emrave në listë, De Laurentiis duket se ka vendosur të nisë kontaktet e para zyrtare me Igor Tudor.

Nga Italia thuhet se takimi i parë do të bëhet sot për të folur rreth detajeve të kontratës dhe jo vetëm. Tudor të ulet në tryezë me presidentin De Laurentiis për të diskutuar të gjithë detajet e projektit të klubit napoletan.

Tekniku kroat është një emër i njohur në Serie A, pasi ka qenë trajner i Hellas Verona dhe Udinese, po gjithashtu dhe asistent menaxher i Juventus. Ai gjithashtu ka drejtuar edhe ekipe si Marseille, Galatasaray dhe PAOK.