SPORT, 16 Nëntor 2022, 19:18

Miqësorja Shqipëri-Itali, zbardhen formacionet zyrtare

Miqësorja Shqipëri-Itali, zbardhen formacionet zyrtare

Shqipëria do të masë forcat me Italinë në orën 20.45, në kuadër të një ndeshje miqësore. Trajneri i kuqezinjve, Edy Reja ka vendosur për formacionin zyrtar.

Në prapavijë spikasin emra si Mihaj dhe Kumbulla. Mesfusha ka mjaft cilësi me Bajramin dhe Baren. Në sulm qëndrojnë emra si Uzuni dhe Broja. Takimi do të luhet në Air Albamia.

Në krahun tjetër, Kombëtarja Axurre ka preferuar të thërrasë disa elementë të rinj. Sfida po pritet me padurim nga tifozët.

Miqësorja Shqipëri-Itali, zbardhen formacionet zyrtare

Miqësorja Shqipëri-Itali, zbardhen formacionet zyrtare