SPORT, 27 Janar 2023, 22:00

Lëvizje surprizë e PSG-së në merkato, pranë transferimit të sulmuesit brazilian që dështoi te Barcelona

Lëvizje surprizë e PSG-së në merkato, pranë

PSG është gati për transferime surprizë këtë merkato dhe mesa duket drejtuesit e kampionëve të Francës janë gati për të rikthyer në Ligue 1 një ish.

Bëhet fjalë për sulmuesin Malkom, i cili më parë ka qenë pjesë e Bordos.

Ai u transferua te Barcelona në vitin 2018, por dështoi të shkëlqente dhe një vit më pas shkoi në Rusi te Zeniti.

Siç bëjnë me dije mediat franceze, braziliani i ka thënë “PO” PSG-së dhe duket se kanë mbetur vetëm detajet e fundit të kontratës.