SPORT, 14 Maj 2024, 09:25

Kupa e Shqipërisë, Kukësi dhe Egnatia përplasin sot “brirët” në “Air Albania” për trofeun! Ja kur zhvillohet ndeshja

Kupa e Shqipërisë, Kukësi dhe Egnatia përplasin sot

Sot dy skuadra do të luftojnë për të fituar trofeun e parë të sezonit, Kupën e Shqipërisë. 

Kukësi dhe Egnatia do të sfidojnë njëra tjetrën në finalen që do të luhet në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”.

Rrogozhinasit vijnë si favoritë në këtë sfidë, por edhe si kampionë në fuqi. Të besuarit e Tetovës janë në garë edhe për trofeun e Superiores teksa do të përballen me Vllazninë të dielën në orën 20:00.

Ndërsa verilindorët do të duhet të japin shpirtin në fushë për të mos dalë pa asgjë këtë sezon duke qenë se ranë nga kategoria. Sezonin e ardhshëm do të luajnë në Kategorinë e Parë.

NDESHJA SOT

KUKËSI-EGNATIA ORA 19:00.