SPORT, 17 Nëntor 2023, 20:35

Kualifikimi në Europian, UEFA “duartroket” Shqipërinë

Kualifikimi në Europian, UEFA “duartroket” Shqipërinë

Shqipëria ka nisur festën pas kualifikimit në Euro 2024. Vetë faqja e UEFA-s ka përgëzuar këtë arritje të kuqezinjve, me një postim në rrjetet sociale.

“1-1 kundër Moldavisë. Shqipëria siguron biletën për në “EURO 2024. Vlerësimë dhe urime”, shkruan UEFA në Facebook.

Deri më tani kemi grumbulluar 14 pikë dhe me një fitore eventuale ndaj Ishujve Faroe, mbyllim kualifikueset me 17 pikë.