SPORT, 19 Nëntor 2023, 20:51

Kualifikimi i Zvicrës, Granit Xhaka: Jemi të lumtur, skuadra krijon shumë por kemi probleme

Kualifikimi i Zvicrës, Granit Xhaka: Jemi të lumtur, skuadra krijon

Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka u shpreh i lumtur pas kualifikimit në Europian.

“Mund të jemi të lumtur dhe jemi të lumtur në fakt. Nuk ishte e garantuar që do të kualifikohemi për herë të gjashtë rresht. Natyrisht, nuk është mirë që kemi pranuar gol tjetër”.

Nuk kemi përfituar nga rastet tona në ndeshjen ndaj Izraelit. Momentalisht po duket se kundërshtarët shënojnë nga secili rast që krijojnë. Ne luajmë futboll të mirë dhe krijojmë shumë raste, por nuk fitojmë”.

“Jemi të pamposhtur, por disi ende ka probleme.Sonte nuk dua të flas për trajnerin. Unë luaj ku më vendos ai. Kjo është e tëra”, tha Xhaka pas ndeshjes.