SPORT, 5 Korrik 2022, 18:31

Kontratë e re dhe klauzolë 1 miliardë euro, Real Madrid “blindon” sulmuesin

Kontratë e re dhe klauzolë 1 miliardë euro, Real Madrid

Vinicius Junior është një nga diamantet e skuadrës së Real Madrid. Sulmuesi brazilian ka qenë protagonsit absolut me madrilenët në sezonin që kaloi dhe drejtuesit duket se nuk kanë aspak dyshime për të ardhmen.

Edhe pse kontrata i skadon në vitin 2024, po mendohet rinovimi i saj. Sipas Marcas, për Vinicius do të ofrohet një marrëveshje e re deri në vitin 2026, me një klauzolë të frikshme prej 1 miliardë euro.

Lojtari është në planet e trajnerit Ancelotti dhe pritshmëritë janë të mëdha për të për sezonin e ri. Real Madrid do kërkojë që të fitojë të gjitha trofetë e mundshëm në edicionin që po vjen.