SPORT, 25 Shtator 2022, 11:05

KATEGORIA E PARË/ Ndeshja e prapambetur, dy skuadrat kërkojnë fitoren ditën e sotme

KATEGORIA E PARË/ Ndeshja e prapambetur, dy skuadrat kërkojnë

Kategoria e Parë do të zbresë në fushën e blertë ditën e sotme me një ndeshje të prapambetur.

Në orën 15:00, në stadiumin “Roza Haxhiu” do të luhet sfida Lushnja-Burreli.

Kjo ndeshje ishte e programuar për tu zhvilluar në javën e parë, por nuk u luajt pasi fusha e stadiumit të qytetit të Lushnjes nuk ishte gati dhe sektori i garave në Federatën Shqiptare të Futbollit vendosi që ky takim të zhvillohet rregullisht ditën e sotme.

Ndërkohë java e tretë e Kategorisë së Parë do luhet të shtunën dhe të dielën e 1 dhe 2 tetorit.

NDESHJET E KATEGORISË SË PARË –

KATEGORIA E PARË/ Ndeshja e prapambetur, dy skuadrat kërkojnë