SPORT, 24 Shtator 2022, 18:05

Juventus dëshiron të nënshkruajë me Asensio, Milani është gjithashtu i interesuar për mesfushorin e Real Madridit

Juventus dëshiron të nënshkruajë me Asensio, Milani

Marco Asensio mund të transferohet te Juventusi.

Klubi torinez po monitoron situatën me kontratën e mesfushorit të Real Madridit, sipas Mundo Deportivo, duke cituar La Gazzetta dello Sport.

Marrëveshja e 26-vjeçarit spanjoll është llogaritur deri në fund të këtij sezoni dhe madrilenët nuk planifikojnë ta rinovojnë atë, shkruan abcnews.al.

Juve është tërhequr nga mundësia për të nënshkruar lojtarin falas verën e ardhshme. Interesim për spanjollin po tregon edhe Milani.

Më herët u raportua se Barcelona ishte e interesuar për nënshkrimin e Asensio.

Marco ka bërë 2 paraqitje këtë sezon në La Liga.